Пт. Чер 26th, 2026
    «Ми не підемо з Європи»: Binance шукає обхідні шляхи через жорсткий опір регуляторів ЄС

    Криптовалютна біржа Binance задекларувала намір залишитися на ринку Євросоюзу та шукатиме альтернативні шляхи для легалізації в регіоні. Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву очільниці європейського та британського підрозділів компанії Джилліан Лінч. Наразі платформа перебуває у критичному становищі: у неї залишився тиждень до 30 червня, щоб отримати ліцензію за новими європейськими правилами закону MiCA, інакше її діяльність опиниться поза законом.

    Компанія вела переговори з регуляторами Латвії, Ірландії та Греції, проте натрапила на консолідований опір. Хоча Binance подала офіційну заявку лише в Греції, розраховуючи на успіх, місцеві чиновники заблокували процес. Європейських регуляторів не влаштовує минула історія платформи з відмиванням грошей, заплутана корпоративна структура та агресивна культура ризиків. Сама Лінч стверджує, що компанія виконала всі вимоги MiCA і найняла 1500 фахівців із комплаєнсу.

    Додатковим токсичним фактором для європейської влади залишається постать засновника біржі Чанпена Чжао, який досі є головним бенефіціаром Binance. У 2023 році він визнав провину у порушенні антивідмивального законодавства США та відсидів чотири місяці у в’язниці, після чого був помилуваний президентом Дональдом Трампом. Попри американське помилування, фінансові наглядові органи в ЄС скоординували зусилля, щоб закрити криптобіржі доступ до ринку за старими правилами.

    Втрата європейського ринку стане потужним ударом по бізнесу Binance. Загальна аудиторія платформи сягає 300 мільйонів клієнтів у світі. Хоча точна кількість європейців не розкривається, лише за минулий рік додаток біржі в ЄС завантажили понад 4 мільйони разів. Найбільша частка активних користувачів та транзакцій припадає на три ключові економіки єврозони — Францію, Німеччину та Іспанію.

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *